5 Mayıs 2012 Cumartesi

Aşkın Evreleri


AŞKIN EVRELERİ

Önce karşılaşırsınız. Göz bebekleriniz büyür, bir farklı hissedersiniz o an..
Görme ve tanışma arası zaman geçmek bilmez bazen.

İlk iki evre olan ‘’Karşılaşıyoruz’’ ve ‘’Tanışıyoruz’’ evreleri aşkın durumuna göre yer değiştirebilir. Her iki durumda da aşk beklenmeyendir, sürprizlerle doludur. Eğer bu iki evreden birini hissedip yaşadıysanız ‘’İlk görüşte aşık oldum’’ evresine hoş geldiniz.

Konuşmalarda kekemeliğe rastladığımız ifade sorunları yaşanılan evreye ‘’İfade öncesi mide ağrıları evresi’’ adını veriyoruz. ‘’Mideme kramplar giriyor’’, ‘’Kalbim pır pır atıyor’’ belirtileri bu evrede ortaya çıkar. Aşkın doğal sürecidir, korkmayınız. Derin derin nefes alın.
Oğlumuz ‘’Önce bir sinemaya davet edeyim.’’ diye düşünür. ‘’Ben bugün sinemaya gideceğim. Beraber gitsek, tabi bir planın yoksa yani…’’ Kızımız kabul eder ve ifade öncesi evrede oğlumuzun mide krampları, kızımızın pır pır kalp atışları belirgin bir biçimde hissedilir.

İfade öncesi mide ağrıları döneminde birtakım imaj değişiklikleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu değişiklikler karşı cinsin ilgisini çekmek içindir ve zamansız, bir o kadar anlamsız gülüşlerle etrafta mutluluk pıtırcığı gibi dolaşılabilir. Şaşırmamak gerek.

‘İfade öncesi mide ağrıları’ dönemini kazasız belasız, minimum ağrıyla atlatan ve derin nefesini alan, adım adım bir çift olmaya yaklaştı demektir. ‘’Deneme bir iki, bir iki… İfade ediyorum’’ evresindeyiz. İfade edin, çekinmeyin, bakın nasıl rahatlayacaksınız.

İfade evresini takiben sıra ‘’Bıkmadan usanmadan yaşa’’ evresindedir.  Bu evreye başarıyla gelen çiftler daha önce hiç yaşamadıkları ruh hallerini yaşarlar. Her durum mutlu edicidir, heyecan doludur. Zaman kavramı nedir bilinmez bu evrede. Her dakika, her saniye yanında olmak isterler sevdiceklerinin..
Bu evrenin ardından mutluluklar diliyoruz tüm çiftlerimize.. :)

Bir türlü duygularınızı ifade edemediğiniz şanslı insana, etrafınızda aşk yüzünden mutluluk pıtırcığı halinde gezinen arkadaşlarınıza, yakın çevrenizde fizyolojik gelişim dönemlerini geride bırakmış duygusal konulara meraklı pıtırcıklara…
Aşkın her evresini hissederek yaşayabilsinler diye…
Aşk ile..

Gizem BÜYÜKDURAN
o5.o5.2o12 19.14

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder